چرا از موکت رول در منزل استفاده کنیم

ساخت وبلاگ

موکت ها پاهای ما را گرم نگه می دارند و خانه ما را دنج می کنند. اما متاسفانه چاپلوسان خاک خاک زیادی را به خود جلب می کنند. در زندگی روزمره نمی توان حتی از یک لکه یا آن جلوگیری کرد. ما بهترین روش برای تمیز کردن موکت خود ، نحوه خلاص شدن از شر لکه ها و بهترین روش های درمانی خانگی را توضیح می دهیم.

ترفندهای مرتب سازی: جاروبرقی با جارو برقی دستی ADOBESTOCK / SERGEY
جاروبرقی منظم برای خرید موکت رول تمیز و خوب مراقب است.

چند وقت یکبار باید موکت را جارو برقی کنید؟
اینکه هر چند وقت یکبار باید موکت خود را جارو برقی کنید به عوامل مختلفی مانند استفاده یا شرایط بستگی دارد. با این حال ، متخصص مستقل خانه داری مارتینا شوفر به خانواده های دارای فرزند توصیه می کند که حداقل روزانه یکبار محل زندگی و غذاخوری را با جاروبرقی جاروبرقی کنند. در یک خانه دو نفره استفاده از جارو برقی هفته ای دوبار کافی است. اوضاع با موکت های اتاق خواب کمی متفاوت است. این بهتر است یک بار در هفته وکیوم شود. البته اینها فقط حداقل توصیه ها هستند. اگر آلودگی حاد وجود داشته باشد ، می توانید موکت های خود را بیشتر جاروبرقی بگیرید.

اتفاقاً موکتهای پرز بلند بهتر است با یک نازل صاف ، از طرف دیگر ، موکتهای با انبوه کم ، با خلا brush برس ، جاروبرقی شوند. اگر اجازه دادید یک ربات خلا let کار خود را انجام دهد ، نباید گوشه ها و لبه های آن را فراموش کنید. اینها به سختی ربات ها را تمیز می کنند.

چند وقت یکبار باید موکت را تمیز کنید؟
مارتینا شوفر می داند که تمیزکاری کامل موکت هر یک تا سه سال یکبار لازم است. اگر از موکت خود به درستی مراقبت می کنید - حداقل یک بار در هفته آن را کاملاً جاروبرقی کرده و به سرعت لکه ها را از بین ببرید - زمان به عقب برمی گردد. با استفاده از دستگاه به اصطلاح استخراج اسپری ، ماده تمیز کننده با فشار به داخل راهنمای خرید موکت مناسب با مد پاشیده می شود و سپس در طی تمیز کردن اساسی مجدداً مکش می شود. به این ترتیب موکت کاملاً از آلودگی ، گرد و غبار و لکه ها پاک می شود. تمیز کردن اساسی باید به صورت حرفه ای انجام شود ، زیرا بسیار مهم است که پس از تمیز کردن ، کف و باقی مانده های مراقبت به طور کامل از موکت خارج شود. اینها برای کثیفی بسیار جذاب هستند. تمیز کردن متوسط ​​و از بین بردن لکه کاملاً کار سختی نیست.

ذخیره سازی انعطاف پذیر با "Algot" از Ikea در اتاق سرویس
از بین بردن لکه های خون: به این ترتیب پارچه ها دوباره تمیز می شوند
صرف نظر از تشک ، مبل یا موکت: از بین بردن لکه های خون یک مسئله پیچیده است. ما در اینجا توضیح می دهیم که چگونه پارچه شما دوباره می درخشد.
چگونه باید موکت خود را تمیز کنید؟
برای تمیز کردن متوسط ​​یا از بین بردن لکه ها ، می توانید از محصولات سوپرمارکت یا داروخانه استفاده کنید. اما داروهای خانگی متعددی که به هر حال اغلب در خانه خود داشته اید نیز به شما کمک می کنند. مارتینا شوفر دقیقاً می داند کدام یک را نشان می دهد.


آب به عنوان یک معجزه آسا
در بیشتر موارد ، بسیاری از لکه ها اصلاً به درمان بیش از حد نیاز ندارند. مارتینا شوفر آب معدنی را به عنوان اولین قدم توصیه می کند. این کار به سادگی در مناطق آسیب دیده اعمال می شود و سپس با نوشیدن پارچه میکروفیبر یا پارچه نخی نرم برداشته می شود. مهم: مواد باید از نظر سازگاری با آب بررسی شود.

موکت را با نمک تمیز کنید
بیشتر از همه ، نمک به از بین بردن لکه های شراب قرمز کمک می کند. برای این کار نمک را روی لکه مرطوب بپاشید. نمک مایعات را خیس می کند. سپس می توان آن را به راحتی خالی کرد.

موکت را با جوش شیرین و جوش شیرین تمیز کنید
بیکینگ پودر و جوش شیرین به دو روش کمک می کنند. به دلیل ترکیبات شیمیایی آنها ، بوها را می بندند تا موکتهای بوته ای دوباره بوی تازه بدهند. علاوه بر این ، آنها پاک کننده های لکه ای همه منظوره هستند. برای این کار ، شما یک قاشق غذاخوری جوش شیرین یا بیکینگ پودر را در یک لیتر آب گرم حل کرده ، مخلوط را درون یک بطری اسپری پر کرده و مناطق آسیب دیده را اسپری کنید. این یک برنامه یکنواخت را تضمین می کند. حالا این مخلوط باید چندین ساعت عمل کند - حتی اگر دوست دارید یک شبانه روز باشد. سپس می توان آن را به راحتی خالی کرد. علاوه بر این ، جوش شیرین را می توان به عنوان پودری برای تمیز کردن موکت روی موکت نیز پاشید. بعد از اینکه با یک برس نرم روی موکت کار شد ، جوش شیرین باید حدود یک روز اثر بگذارد. سپس می توان آن را به راحتی مکش کرد. داروی خانگی همچنین برای طراوت بخشیدن به رنگ مناسب است. برای این کار ، نصف بسته جوش شیرین را با پنج لیتر آب مخلوط کرده و مخلوط را با یک پارچه میکروفیبر درون موکت قرار دهید. اکنون باید چندین ساعت عمل کند تا بتواند مکش شود. مهم: مخلوط نوشابه و آب ماده شیمیایی است و فقط باید با موکت تماس پیدا کند. در غیر این صورت ممکن است کف مجاور آسیب ببیند. به همین دلیل باید از دستکش نیز استفاده شود تا از دستان شما محافظت کند.

موکت "Vienta" از مجموعه SCHÖNER WOHNEN -SCHÖNER WOHNEN-COLLECTION
اگر مرتباً از موکت خود مراقبت کنید ، می توانید مدت بیشتری از آن لذت ببرید.

موکت را با سرکه یا لیمو تمیز کنید 

لکه های رنگی یا خشک را می توان با لیمو یا سرکه درمان کرد. هر دو محصول به دلیل اسیدیته لکه ها را حل می کنند و بنابراین باید قبل از درمان در یک منطقه نامشخص آزمایش شوند. مواد را می توان روی لکه خالص یا رقیق نشده مالید. آنها فقط باید به طور مختصر عمل کنند و سپس به آرامی از بدن خود خارج شوند.

موکت را با شوینده ملایم یا شامپوی مو تمیز کنید
لکه های سرسخت را می توان با محلول آب و مواد شوینده ملایم یا شامپو مو به خوبی درمان کرد: سه لیتر آب برای یک قاشق غذاخوری مواد شوینده یا شامپوی ملایم وجود دارد. این مخلوط به لکه ها زده می شود و با یک برس نرم روی پارچه کار می شود. اکنون باید چندین ساعت کار کند تا سرانجام با آب و پارچه پنبه ای "شسته شود".

موکت را با کف اصلاح تمیز کنید
اگر نمی خواهید از موکت یا کف استفاده کنید ، می توانید به جای آن از کف اصلاح استفاده کنید. برای اینکه آسیبی به موکت وارد نشود ، باید بدون رنگ و در صورت امکان ، بدون مواد نگهدارنده باشد. کف باید در یک قسمت بزرگ روی موکت یا به صورت انتخابی روی لکه قرار گیرد. با استفاده از برس یا پارچه نخی کف اصلاح را به دقت به الیاف بمالید. سپس بسته به میزان کثیف بودن آن را برای چند ساعت بگذارید تا عمل کند. سپس کف اصلاح کاملاً وکیوم می شود. باقیمانده منجر به این واقعیت می شود که فقط گرد و غبار و خاک بیشتری جذب می شود.

تمیز کردن موکت با کف موکت
به جای درمان های خانگی ، البته می توانید موکت خود را با عوامل صنعتی مانند پاک کننده موکت یا کف نیز تمیز کنید. کاربرد همان کف اصلاح است. فقط زمان قرار گرفتن در معرض به طور قابل توجهی کوتاه تر است ، زیرا محصولات صنعتی سریعتر از داروهای خانگی کار می کنند. زمان قرار گرفتن در معرض مربوطه روی محصول ذکر شده است. در اینجا نیز مهم است که اطمینان حاصل شود که موکت پس از پردازش کاملاً وکیوم شده است ، زیرا بقایای آن نیز خاک را بسیار جذب می کند.

موکت را بیرون بیاورید
بهترین راه حل برای گرد و غبار ضربه زدن کلاسیک است. مهم: فقط روی پایین ضربه بزنید. در غیر این صورت تنها به این می رسید که گرد و غبار همچنان به الیاف بچسبد. عملی: بعد از ضربه زدن روی آن ، موکت را برای مدت کمی بیشتر به حالت آویزان در خارج بگذارید. این باعث می شود که موکت هوا خارج شود.

موکت "Sensation" توسط Sensualite
موکت - تخمگذار ، برداشتن و موارد دیگر
برای راحتی بیشتر در هر اتاق: نحوه چیدن درست ، برداشتن و تمیز کردن موکت ها - و مواردی که هنگام خرید باید مراقب آنها باشید.
تمیز کردن موکت با برف
در زمستان حتی طبیعت به نظافت موکت کمک می کند. اگر برف کافی وجود دارد ، توصیه می شود موکت را برعکس برعکس قرار دهید. حالا بگذارید حدود نیم ساعت کار کند. با این کار لایه بالایی تمیز می شود ، اما موکت کاملا خیس نمی شود. سپس موکت باید خوب خشک شود. با این حال ، فقط موکت های کوچک برای این نوع تمیز کردن مناسب هستند.

تمیز کردن موکت های پرز بلند: این نحوه کارکرد آن است
موکتهایی با الیاف بیش از پنج سانتیمتر به عنوان توده بلند نامیده می شوند. اگر ارتفاع الیاف بین یک و نیم و پنج سانتی متر باشد ، می توان از یک موکت شمع عمیق صحبت کرد.

قبل از تمیز شدن موکت های پرز بلند ، موکت ها باید کاملاً جاروبرقی شوند و هرگونه الیاف گره خورده باید گره خورده باشد. بسته به اینکه کدام نمادهای شستشو روی موکت قید شده اند ، توده های بلند را می توان به راحتی در ماشین لباسشویی شست. در غیر این صورت ، تمیز کردن مرطوب در وان توصیه می شود.

موکت باید کمی با آب پوشانده شود. حالا شامپوی معمولی (یک قاشق غذاخوری شامپو به سه لیتر آب) اضافه کنید و اجازه دهید موکت حدود یک ساعت خیس بخورد. سپس موکت را کاملاً مالیده و با آب بشویید. اگر آلودگی شدید است ، کل مراحل را تکرار کنید. موکت باید قبل از اینکه دوباره برای استفاده آماده شود کاملا خشک شود.

مارتینا شوفر توصیه می کند که برای از بین بردن لکه ها ، بهتر است از یک برس نرم یا یک پارچه نخی نرم با پارچه های بلند استفاده کنید.

منبع : schoener-wohnen

 

همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی...
ما را در سایت همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی دنبال می کنید

برچسب : موکت,خرید موکت رولی,بهترین موکت,قیمت موکت رول, نویسنده : مریم نظری mahddecorasion بازدید : 570 تاريخ : سه شنبه 25 خرداد 1400 ساعت: 18:41